...

Fujifilm va prezenta în avanpremieră X-T100

Aparatul foto Fujifilm X-T100 mirrorless în format APS-C ar putea fi anunțat pe 24 mai 2023, potrivit celor mai recente zvonuri. Ocupă o poziție intermediară între X-A5 și X-T20 cu X-E3 și X-T20 cu X-Trans CMOS X-E3 și X-T20.

Aparate foto fără oglindă

Fujifilm X-T100 moștenește designul de la X-T20. Camera va dispune de un senzor CMOS de 24MP cu filtru Bayer, precum și de un ecran adaptat pentru realizarea de selfie-uri. Printre concurenții direcți ai Fujifilm X-T100 se numără Olympus OM-D E-M10 Mark II și Sony A6000.

Evaluați acest articol
( Încă nu există evaluări )
Lukaa Vasile

Salut! Sunt Lukaa Vasile și am dedicat mai multe decenii studiului și experienței în domeniul electrocasnicelor. Ca și consultant cu o vastă experiență, îmi propun să împărtășesc cunoștințele și pasiunea mea pentru această industrie.

Produse albe. Televizoare. Calculatoare. Echipament foto. Recenzii și teste. Cum să alegeți și să cumpărați.
Comments: 1
  1. Silviu Iordache

    Ce noutăți aduce Fujifilm cu X-T100? Ce specificații tehnice și funcții inovatoare ne surprind acest nou model? Cât de performantă este camera foto și ce caracteristici îl diferențiază de celelalte modele de pe piață? Cum se compară calitatea imaginilor capturate cu X-T100 cu celelalte produse din aceeași gamă?

    Răspunde
Adăugați comentarii