...

T100 FFB – Sistem de direcție cu feedback de la Thrustmaster

București, 26 noiembrie 2013. Thrustmaster prezintă sistemul de direcție Force Feedback T100, capabil să ofere jucătorilor o gamă completă de experiențe de curse puternice și realiste pe PC și PlayStation 3. Thrustmaster T100 este întruchiparea calității în fiecare caracteristică, inclusiv sistemul avansat de feedback de forță cu tehnologia Immersion TouchSense. Nivelul excepțional de funcționalitate oferă un suport excelent pentru toate jocurile de curse.

Thrustmaster

Pentru toate stilurile de condus

Sistemul de direcție T100 este universal și potrivit pentru toate tipurile de jocuri de curse: GT, F1, NASCAR, Rally. Ghidonul are un strat de prindere cauciucat și texturat, 2 padele secvențiale, 10 butoane de funcție și un buton multipoziție. Amplasate convenabil, toate butoanele vă permit să ajustați setările fără a vă lua ochii de la comenzi. diametrul cârmei este legat de inerția optimă pentru o reacție excelentă și o manevrare clară.

În plus, sistemul T100 oferă și alte avantaje tehnice: o axă metalică și un mecanism cu rulmenți cu bile care asigură durabilitate și precizie maxime. Efectul de feedback este realizat prin intermediul unui sistem combinat de scripete cu curea și cutie de viteze, rezultând o performanță generală mai lină și mai moale. Intensitatea efectului de feedback de forță poate fi ajustată de către utilizator în funcție de condițiile de joc, astfel încât este ușor de adaptat acest volan la orice stil de condus.

Cutia de pedale are un suport larg pentru picioare și este, de asemenea, flexibilă: ambele pedale sunt reglabile, cu posibilitatea de a alege între două unghiuri de pedalare. Pedala de frână suportă, de asemenea, rezistență progresivă. Versatilitatea acestui sistem de direcție este evidențiată și mai mult de un sistem de montare central care este compatibil cu toate tipurile de mese și care poate fi fixat pe cabina de pilotaj cu ajutorul unei găuri filetate speciale.

Sistemul de direcție T100 cu feedback de forță va fi disponibil pe piața Românesc la sfârșitul lunii noiembrie la un preț recomandat de 7199 Leu.

    Evaluați acest articol
    ( Încă nu există evaluări )
    Lukaa Vasile

    Salut! Sunt Lukaa Vasile și am dedicat mai multe decenii studiului și experienței în domeniul electrocasnicelor. Ca și consultant cu o vastă experiență, îmi propun să împărtășesc cunoștințele și pasiunea mea pentru această industrie.

    Produse albe. Televizoare. Calculatoare. Echipament foto. Recenzii și teste. Cum să alegeți și să cumpărați.
    Comments: 3
    1. Roxana

      Este sistemul de direcție T100 FFB de la Thrustmaster compatibil cu toate jocurile de curse? Sunt curios să aflu dacă acesta oferă un feedback corespunzător și dacă funcționează pe orice platformă de gaming. Voi putea să îl folosesc atât pe PC, cât și pe console? Aștept răspunsurile voastre cu nerăbdare!

      Răspunde
    2. Andreea

      Salut! Sunt curios să aflu mai multe despre T100 FFB – Sistemul de direcție cu feedback de la Thrustmaster. Are acest volan feedback haptic pentru a simula aderența și tracțiunea pe viraje? Pot transfera și eu jocurile mele favorite pe acest volan? Mulțumesc!

      Răspunde
    3. Oana Olaru

      Salut! Am auzit despre T100 FFB – Sistemul de direcție cu feedback de la Thrustmaster și mă întrebam dacă ai putea să-mi spui câteva lucruri despre el. Cum funcționează feedback-ul? Este ușor de instalat și utilizat? Este compatibil cu majoritatea jocurilor? Aș aprecia orice informații pe care le ai. Mulțumesc!

      Răspunde
    Adăugați comentarii