...

Uscător electric de legume și fructe Aksion T11

Aksion

Tăvi transparente pentru sită, temperatură reglabilă continuu, capacitate mare 5 kg , protecție la supraîncălzire prin siguranță termică.

Aksion

Pe corpul aparatului nu există simboluri de avertizare pentru timpii de uscare.

Uscător electric de fructe și legume Aksion T11

CARACTERISTICI TEHNICE

Putere: 240 Watt.

NUMĂR DE TĂVI: 5.

MODALITĂȚI DE TEMPERATURĂ: 8, temperatura aerului în timpul funcționării pe fiecare palet 56±;14 ° C, temperatura de uscare de la 35 la 70 ° C ierburi – 35-40, legume – 50-65, ciuperci – 50, fructe – 60-70 ° C .

VOLUME: 5 kg.

DIMENSIUNI: 330x330x270 mm. GREUTATE: 3,8 kg inclusiv ambalajul .

GARANȚIE: 1 an.

ȚARA FABRICANTULUI: China.

Descriere

Uscarea se realizează cu ajutorul aerului încălzit care permite păstrarea tuturor calităților gustative ale produselor, a vitaminelor și substanțelor active. Fructele, legumele și ciupercile uscate în acest mod își recapătă perfect gustul, culoarea și mirosul natural într-o perioadă scurtă de timp

15-20 min. se înmoaie în apă rece sau caldă. Alimentele sunt sterilizate suplimentar în timpul procesului de uscare, ceea ce permite o depozitare prelungită în ambalaje relativ simple și ieftine: de exemplu, pungi de hârtie cu două straturi, pungi de folie, pungi de plastic, pungi de celofan, cutii de carton etc. d. Timpul și temperatura de uscare depind de produs și pot fi determinate experimental în timpul procesului de uscare. Aparatul are un termostat cu un comutator care poate fi folosit pentru a seta temperatura de uscare între 35 și 70°C. Până la 1 kg de produs poate fi încărcat pe un palet. Eficiența de uscare în acest dispozitiv nu este mai mică de 80%.

1800 de Leu.

Evaluați acest articol
( Încă nu există evaluări )
Lukaa Vasile

Salut! Sunt Lukaa Vasile și am dedicat mai multe decenii studiului și experienței în domeniul electrocasnicelor. Ca și consultant cu o vastă experiență, îmi propun să împărtășesc cunoștințele și pasiunea mea pentru această industrie.

Produse albe. Televizoare. Calculatoare. Echipament foto. Recenzii și teste. Cum să alegeți și să cumpărați.
Comments: 1
  1. Camelia Enache

    Ce avantaje are uscătorul electric de legume și fructe Aksion T11 în comparație cu alte modele similare de pe piață?

    Răspunde
Adăugați comentarii