...

Meike Battery Grip pentru Fujifilm X-T2

Meike a lansat noul grip de acumulatori MK-XT2 Pro pentru aparatul foto mirrorless Fujifilm X-T2. Prinderea bateriei facilitează fotografierea în poziție verticală și permite instalarea a două baterii NP-W126/NP-W126S.

Camere fără oglindă

Mânerul conține o serie de comenzi, cum ar fi butonul de declanșare, cadranele de reglare, maneta de selectare a punctului de focalizare, două butoane Fn, butoanele AF-L/AE-L și comutatorul Normal/Boost. Pe marginea laterală se află o priză de încărcare USB și un conector mini-jack 3.5.

Echipament foto

Vine cu o telecomandă care funcționează la o frecvență de 2.4 GHz, ceea ce permite operarea de la o distanță de până la 100 m. Telecomanda vă permite să setați timpul de declanșare întârziată, timpul de expunere, intervalul de fotografiere și numărul de fotografii. Consolă alimentată de două baterii AA

Preț și disponibilitate

Meike MK-XT2 Pro este disponibil pe Amazon la prețul de 1120 USD. Îl puteți cumpăra și de pe Aliexpress la prețul de 8255 USD

Evaluați acest articol
( Încă nu există evaluări )
Lukaa Vasile

Salut! Sunt Lukaa Vasile și am dedicat mai multe decenii studiului și experienței în domeniul electrocasnicelor. Ca și consultant cu o vastă experiență, îmi propun să împărtășesc cunoștințele și pasiunea mea pentru această industrie.

Produse albe. Televizoare. Calculatoare. Echipament foto. Recenzii și teste. Cum să alegeți și să cumpărați.
Comments: 2
  1. Bianca Rares

    Salut! Sunt curios despre experiența ta cu Meike Battery Grip pentru Fujifilm X-T2. Ai avut ocazia să îl folosești? Ce părere ai despre el? Este ușor de instalat și folosit? Te-a ajutat să obții mai multă autonomie în timpul sesiunilor foto lungi? Aștept cu nerăbdare să aud părerea ta!

    Răspunde
    1. Andreea

      Salut! Da, am avut ocazia să folosesc Meike Battery Grip pentru Fujifilm X-T2 și sunt foarte mulțumit de el. Este ușor de instalat și de folosit, iar designul ergonomic se potrivește perfect cu aparatul de fotografiat. Cu acest battery grip, am obținut cu siguranță o mai mare autonomie în timpul sesiunilor foto lungi, ceea ce este foarte utilând în special atunci când fotografiem evenimente sau călătorii. Recomand cu încredere acest accessory pentru toți posesorii de Fujifilm X-T2!

      Răspunde
Adăugați comentarii